Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) ir Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) tęsia tradiciją ir kviečia statybos inžinierius dalyvauti kasmetiniame konkurse „Geriausias metų statybos inžinierius“.
Geriausi 2021 metų inžinieriai bus apdovanojami 3 kategorijose:
💻 Paraiškos formą, nuostatus ir kitą aktualią informaciją rasite ČIA.
📩 Paraiškos iš Pretendentų priimamos el.paštu lsis@lsis.lt iki 2021 m. liepos 20 d.
Geriausiųjų inžinierių apdovanojimai vyks LSA organizuojamos Statybininkų dienos šventės metu - 2021 m. rugsėjo mėnesį.
Europos žaliojo kurso įgyvendinimas yra iššūkis ir naujos galimybės visiems sektoriams, taip pat ir statybos sektoriui. Labai svarbu statybos specialistų žinios ir aktyvus dalyvavimas "žaliuosiuose pokyčiuose".
Tam tikslui Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kartu su partneriais parengė STATYBOS SEKTORIAUS SPECIALISTŲ TVARUMO MOKYMO GAIRES.
Jei jums svarbu suprasti, kas yra tvarumas statyboje, kviečiame susipažinti su Gairėmis ir dalyvauti nuotoliniame pristatyme - diskusijoje gruodžio 9 d. (registracija el. paštu info@statreg.lt).
Naudodami STATREG sistemą Lietuvos statybos statybos inžinierių sąjungos Panevėžio bendrija ir VGTU Kokybės vadybos centras pagal jungtinės veiklos Valdymo komiteto nustatytą tvarką įvertino profesinę patirtį, išsilavinimą, turimas teises eiti pareigas (Kvalifikacijos atestatus), įsipareigojimą laikytis profesinės etikos kodekso ir suteikė Statybos inžinieriaus kvalifikaciją 2019 m. geriausiai inžinierei Agnei Miliūtei (AB Panevėžio statybos trestas) ir Vyriausiojo statybos inžinieriaus kvalifikaciją 2019 m. geriausiam inžinieriui Kazimierui Senkui (LSIS Kauno apskrities bendrija).
Kviečiame į statinio informacinio modelio (BIM) praktinio naudojimo mokymus, skirtus IV - V lygių specialistų (grandininkų ir brigadininkų) darbo įgūdžių tobulinimui. Taip pat kviečiami dalyvauti ir statinio statybos darbų vadovai.
Baigę šiuos mokymus, įgysite žinių ir įgūdžių, reikalingų statinio informacinio modelio naudojimui savo darbe, gebėsite išmaniajame telefone, planšetėje ar nešiojamajame kompiuteryje skaityti, peržiūrėti statinių informacinius modelius ir jais vadovautis.
2019 m. birželio 14 d. Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) nuolat peržiūri ir tobulina STATREG sistemą bei analizuoja kitų Europos valstybių gerąsias praktikas, pritaikant jas Lietuvos rinkai.
Įžvelgdama aktualumą ir poreikį, STATREG komanda sukūrė dvi naujas kompetencijų sritis – „Saugus darbas“ ir „Tvari statyba“, kurios palaikymo sulaukė ir iš LSA Socialinių klausimų ir darbų saugos komiteto...
Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašo priedas (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. rugpjūčio 24 d. nutarimo Nr. 986 redakcija)
I lygis
Kvalifikacija skirta veiklai, susidedančiai iš vieno ar kelių paprastų specializuotų veiksmų ar operacijų. Atliekant veiklą gebama pritaikyti pagrindines žinias, būdingas vykdomai veiklai.
Veiklos aplinka yra aiški, veikla atliekama pagal detalias instrukcijas, kai kuriais atvejais būtina intensyvi priežiūra, vadovavimas ir pagalba.
Veiklą sudarančios situacijos, veiksmai ir operacijos pastovūs ir nuolat kartojasi
II lygis
Kvalifikacija skirta veiklai, kurią sudaro veiksmai ir operacijos, skirti paprastoms problemoms spręsti. Atliekant veiklą gebama pritaikyti pagrindines veiklai būdingas faktines žinias.
Veiklai atlikti reikalinga priežiūra, vadovavimas ir pagalba.
Veiklą sudarantys veiksmai ir operacijos yra pastovūs
III lygis
Kvalifikacija skirta veiklai, susidedančiai iš veiksmų ir operacijų siaurose veiklos srityse. Veikla gali apimti kelis ir daugiau specializuotų veiklos uždavinių, kuriems reikia pritaikyti gerai žinomus ir išbandytus sprendimus. Atliekant veiklą gebama pritaikyti būdingas vykdomai veiklai žinias apie veiklos srities faktus, principus ir procesus.
Veikla atliekama savarankiškai, vadovaujant aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui ir esant išorinei atlikimo kokybės kontrolei.
Veiklos aplinka gali reikalauti gebėjimo prisitaikyti prie paprastų konteksto pokyčių
IV lygis
Kvalifikacija skirta veiklai, susidedančiai iš veiksmų ir operacijų palyginti plačiose veiklos srityse. Veikla atliekama vykdant keletą ir daugiau specializuotų veiklos uždavinių, kurių galimi sprendimai ne visada išbandyti ir žinomi. Atliekant veiklą gebama pritaikyti faktines ir teorines žinias, būdingas plačiam kontekstui, susijusiam su veiklos sritimi.
Veikla atliekama savarankiškai, prisiimant atsakomybę už veiklos atlikimo procedūrų ir rezultatų kokybę. Įgijus patirties, kvalifikacija leidžia perduoti praktinius veiklos įgūdžius žemesnės kvalifikacijos darbuotojams ir prižiūrėti jų veiklą.
Veiklos aplinka reikalauja gebėjimo prisitaikyti prie pokyčių, lemiamų veiklos konteksto kaitos, kuri dažniausiai nuspėjama
V lygis
Kvalifikacija skirta veiklai, pasižyminčiai kompleksišku veiklos uždavinių derinimu skirtingose veiklos srityse. Veikla apima žemesnės kvalifikacijos darbuotojų kompetencijų vertinimą ir mokymą. Veikla reikalauja derinti išsamias veiklos srities žinias su bendrosiomis žiniomis, sprendžiant įvairias specializuotas veiklos užduotis keliose skirtingose veiklos srityse.
Darbuotojas atlieka veiklą savarankiškai, jos priežiūra apsiriboja tik rezultatų įvertinimu. Veiklos uždavinius nustato aukštesnės kvalifikacijos darbuotojas, dažnai suteikdamas veiklos atlikėjui galimybes pasirinkti šių uždavinių sprendimo būdus ir priemones. Darbuotojas vadovauja žemesnės kvalifikacijos darbuotojų veiklai, planuoja ir skirsto veiklos užduotis, prižiūri veiklos atlikimą, konsultuoja ir tikrina veiklos atlikimo kokybę.
Veiklos technologiniai ir organizaciniai reikalavimai ir jos aplinka nuolat kinta, pokyčiai dažnai nenuspėjami ir gali būti susiję su naujomis veiklos sritimis